Mobility jednotlivců (KA1) jsou projekty jsou zaměřené na krátkodobé i dlouhodobé zahraniční výjezdy zaměstnanců a/nebo žáků. Žádosti o podporu lze podávat buď jako krátkodobé projekty mobilit nebo jako akreditované projekty mobilit. Termín pro předložení projektů mobilit je 23. 2. 2022.
Partnerství pro spolupráci (KA2) jsou projekty umožňující českým školám spolupracovat se zahraničními školami na realizaci společných projektů. Jednodušší formu těchto projektů představují partnerství malého rozsahu, zkušenějším organizacím jsou určena kooperativní partnerství. Projekty je nutné předložit do 23. 3. 2022.
Žadatel podává projekt vždy v tom sektoru, do kterého přísluší podle typu organizace a činnosti, kterou vykonává. Žadatelem v sektoru Školní vzdělávání mohou být organizace zapsané v rejstříku škol a školských zařízení poskytující vzdělávání podle RVP pro předškolní vzdělávání, základní vzdělávání, základní umělecké vzdělávání, gymnázia, obor Základní škola speciální, jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky a dále zahraniční školy v ČR s povolením plnění povinné školní docházky, zřizovatelé škol apod.
Oprávněným žadatelem v sektoru Odborné vzdělávání a příprava jsou střední školy poskytující odborné vzdělávání, vyšší odborné školy, konzervatoře a také organizace poskytující další odborné vzdělávání. Střediska volného času pak mohou předkládat projekty v sektoru Neformální vzdělávání mládeže.
Kontaktní osoby, podrobné informace a všechny dokumenty potřebné pro podání žádosti o podporu najdete na www.dzs.cz/program/erasmus – webových stránkách Domu zahraniční spolupráce, který program Erasmus+ v České republice administruje.
V případě potřeby se můžete obrátit na naše Oddělení projektové podpory (projektova.podpora@vim-jmk.cz, 543 426 066), rádi vás nasměrujeme…